Erdal Can Alkoçlar

Posted under Uncategorized On By admin

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Orak ayı 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini geliştirmeye kayırıcıış, cihan üzerinde makul alanlarda ülkemizi oyun etmesiyle öne çıdem bir Fen Eşı ve Mucittir. Ülkemizde bireysel olarak yalnız başına öne çıdem en balaban miktarda ilaç sineerik patentinin adalet sahibidir. Bu zamana derece yapmış oldukları buluşlar ve ilaç kesimünde çoğu balaban adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Namına özgü fikirleri ve çaldatmaışmak istediği alanı büyültmek isteyen Alkoçlar, vasatğı Metehan Yeşil ile bile kurmuş oldukları Ar-Ge isminde izlenceın genel reisıdır. Ar-Ge, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kanunu’na gereğince insanın veri kepezarcığının birlikte farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çaldatmaışmaları sürdüren ve gelişen teknolojiyi kullanarak sistematik bir yapmacık zekâ üretme sistemine verilen isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle sınırlanmak istemeyen başlangıçarı valörında ülkesini sakır sakır oyun fail Alkoçlar, bu zamana derece yaptığı berat başlangıçvuruları ile de meşhurdur. 143 adet başlangıçvurulmuş ve 280’den ziyade beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bu tarz şeylerin birlikte ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT yani müstacel gelişen vakalarda hızlı sonuç aldatmaınmasını sağlayan testler geliştirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Bendeübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Senenin Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu marifet insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle bile yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Vadiında artık sağlıklı bir mütehassıs olmasıyla bile kimsenin nüans edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda balaban bir öneme iye olan Alkoçlar, Cihan çapında dünya edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta güruhlen flavonol glikozit esaslı olmak üzere antiviral üstelikşenin mucididir. Bunun tasdikını ise T.C Gıda, Ziraat ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu üstelikşke tam olarak 21 pare de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise yaratma beyninde en çok berat başlangıçvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü sonucuyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Senenin Fen Eşı Ödülü’’ namına mevdutir.
Yaptığı çaldatmaışmalarla beşeriyet tarihine faydasını hiç yarım yamalak etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı yapısı sayesinde anlı şanlı aksiyonlere her sene imza atmayı nailtır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse üstelik asla çaldatmaışmalarından vazgeçmemiş sakır sakır olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi nailtır. Özellikle dokunmabana terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez bile olmak üzere iyileştirme yönünde geliştirdiği üstelikşkeleri keşfederek beşeriyet tarihine balaban bir himmetı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde dayanıklı bilinmese de temelı değerli molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek harcamak gerekirse PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen elan tabütüvanlü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak malum şeylerin üzerinde çaldatmaışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çaldatmaışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çaldatmaışmalarla Sierra Leone isminde devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isminde yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde bulunan birkaç vatandaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de başarılı olmuşdolaşma. Hiçbir kötü (canip bulaşık) özelliği yoksuz bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de elan sonrasında ise 25’e benzeyen ülkede müsaadeı münfailtır. Kül çaldatmaışmalarına tam odak çaldatmaışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de başarılı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar sadece Ar-Ge projesiyle ülkemizde elan çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birgani şirketin müşareket ve kurucu kadrosunda dünya almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isminde ilaç şirketinin Müşterek Sahibi ve Teknolojiden mesul reisıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve plasman mutavassıtyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesul reisıdır.
Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge Baş Danışmanı ve Başbuğ Muinsıdır.
Belçika’da bulunan HC Pharma isminde bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve geliştirdiği onlarca üstelikşkenin birlikte insanoğluna yarayacak aksiyonler üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin marka lisansına da sahiptir. Buna müteveccih geliştirdiği 19 PGE-1 mRNA isminde formülasyonu vardır. Özellikle günlük hayatta canipıkların geçmesi sinein makul bir hinı beklesek üstelik birtakımları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin dışarısından hem de sineerisinden basitçe bir halde iyileştirme edebilmek sinein bu kullanılıyor. Antrparantez tensel aksiyonlev bozukluğunu da iyileştirme kılmak sinein kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış nâre karşı mukavim ve tabütüvanlü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere iye olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isminde berat başlangıçvurularının 2000 adetine benzeyenın adalet sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı aksiyonleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet oldu. Bu yüzden onun başarısını çekemeyen insanlar haklarını kendilerine çekmeye çaldatmaışsalar da Alkoçlar her hin kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala yasal haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını yüz uzun mevkut kapanmalara ve sosyal yaşamdan uzak zaruri ocak istirahatlarine maruz kalan cihan toplumlarında birgani alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir takat kazanmış durumda.

Konuyla müteallik görüşünü bildirme fail Spektral Holding Idare Yerleşmiş Eşreisı Erdal Can Alkoçlar bu zaman ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen dönemin salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik aygıt inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce lazım ilaç, lazım mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu gelişmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, artık müteallik sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz yerine yapılabilecek en hakikat katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna derece desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sayesinde son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine sağlamlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç kesimünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Fen Eşı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine balaban miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Kâr Odası Ar-Ge ve buna analog çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz yerine da balaban gelişmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Mevduat Ar-Ge Şirketinin kurucu vasatğıdır ve aynı zamanda reisıdır. Ülkemizde dünya alan diğer marifet adamlarından elan çok öne çıkmasının sebebi ise çok balaban bir miktarda farmasötik üstelikneşelendiren patentinin adalet sahibi olması ve başlangıçvurusunu ilk yaratıcı şahsiyet olmasıdır. 2010 senesinden bu yana derece yaptığı methalimler ve bulmuş olduğu molekülleri genel olarak insanlığın gerçek fakatçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle dokunmabana alanında çaldatmaışmalarını sakır sakır rahatleterek sakır sakır faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birgani kere Türkiye Senenin Fen Eşı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil el haricinde yani global anlamda da birgani ödülleri alarak bulmuş olduğu farklı devaların mukabillığını almıştır. Meyanğı olan Metehan Yeşil ile bile anlı şanlı aksiyonlere imza atmaya devam fail Alkoçlar, çaldatmaışmalarını kendi şirketi üzerinde halletmeye devam ediyor. Ülkemiz sinein yararlı olmasını düşündüğü devalarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı aksiyone yarayacak devaları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan kadar bize yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon kadar kavramlar birgani farklı iş koluna entegre olmaya devam ederken analog faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye başlangıçladı.

Ülkemizde faaliyet gösteren ve bu alanda çaldatmaışmaları bulunan Spektral Mevduat Bankası Eş Başbuğı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir katma bedel yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik alanındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok benzeyen zamanda ülkenin doğusunda dünya alan bir değerli sahası ile bile başlangıçlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki yükselmek değaksiyonikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir plasman aracı olarak kalmasını sağlamlamanın yolunun sabit bedel yahut miktara iye “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Mevduat Bankası Başbuğ Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Set’a yayımcı esrar ruhsatları ile sağlamlanabileceğine özen çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Set esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak yasal zir yapısı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı sağlamlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müteallik de veri veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hak modülü(staking) projemize daimaî teminat olarak aksiyontiraklerimizden Küçük asya Kalsit AŞ’nin kalsit pres müsaadeını da vereceğiz. İzmir 6. Kâr Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon avro mesabesinde bir fen teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi aracılığıyla 74332 Ifade No.akarsu ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası olmak üzere iki sınai hammadde esrar sahasını almış olduğunı duyurdu.

Şirketten meydana getirilen yazgılı açıklamada mütalaalerine dünya verilen TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Iyi Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye balaban katma bedel mizan potansiyeline iye bulunduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve seda yalıtımı gerekli olan alanlarda kullanılacak olan gereç bulunduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Havaını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise tabii gereç yapısındaki manasızluklar sayesinde yüksek derecede ısı ve seda yalıtımı özelliklerine iye. Bu özelliği sayesinde kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan yüksek oranlarda izolasyon sağlamlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Direktörü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik arz planları bulunduğunu söylemiş oldu. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının vasat vadede CRIRSCO kriterlerine yaraşıklı rezerv saptama raporları düzenlenerek çecik arzı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada dünya alan ilimlara gereğince başkaca, TBY Holding güzeşte ay İnovasyon Direktörü Alkoçlar nezdinde Alman Sıhhat Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, güzeşte günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle enerji tesisinin yüzdelik 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Erdal Can Alkoçlar

Posted under Uncategorized On By admin

Erdal Can Alkoçlar

Erdal Can Alkoçlar Kimdir?
Erdal Can Alkoçlar, 7 Temmuz 1986 senesinde doğmuş çocukluğundan itibaren kendisini vüruttirmeye adamış, cihan üzerinde mukannen alanlarda ülkemizi özümleme etmesiyle öne çıdem bir Fen Insanı ve Mucittir. Ülkemizde ferdî olarak sade başına öne çıdem en mefret miktarda ilaç bağırsakerik patentinin pay sahibidir. Bu zamana kadar yapmış oldukları buluşlar ve ilaç bölümünde çoğu mefret adımlarıyla öne çıdem Alkoçlar, aynı zamanda bir yatırımcıdır da. Kendisine özgü fikirleri ve çalışmak istediği vadiı büyütmek isteyen Alkoçlar, orantığı Metehan Yeşil ile baş başa kurmuş oldukları Ar-Ge isimli yetişekın genel resi beyıdır. Ar-Ge, Teknoloji Ihya Bölgeleri Kanunu’na bakılırsa insanın marifet dağarcığının beraberinde farklı etkenleri birleştirerek açık artırma çalışmaları sürdüren ve vüruten teknolojiyi kullanarak sistematik bir suni zekâ üretme sistemine maruz isimdir.
Ancak Ar-Ge projesiyle oturmak istemeyen çıbanarı fehvaında ülkesini geceli gündüzlü özümleme eden Alkoçlar, bu zamana kadar yaptığı berat çıbanvuruları ile de meşhurdur. 143 tane çıbanvurulmuş ve 280’den bir tomar beklemekte olan patentlerin hepsinin mucididir. Bunların beraberinde ise yaptığı projelerin 44 tanesi PCT kısaca müstacel vüruten vakalarda hızlı sonuç alınmasını sağlayan testler vüruttirmiştir. 2015 senesinde Avrupa İş Karavaşübü ve Avrupa Diplomatlar Birliği’nin belirlediği Avrupa Yılın Genç Fen Ödülü’ne namzet olarak gösterilmiştir ve çoğu bilgi insanının desteğini alarak bu ödülü kazanmıştır. 2020 yılında ise yaptığı ilaç patentleriyle baş başa yine bu ödüle layık görülmüş ve kazanmıştır.
Vadiında imdi doğruluk bir spesiyalist olmasıyla baş başa kimsenin ayırt edemediği şeyleri yaparak yeniliklere imza atmaya devam etmiştir. Uluslararası alanda mefret bir öneme mevla olan Alkoçlar, Cihan çapında belde edinmiş ilaç firmalarında piyasaya ilk posta güruhlen flavonol glikozit esaslı yapmak üzere antiviral birlikteşenin mucididir. Bunun izinını ise T.C Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı vermiştir. Bu birlikteşke tam olarak 21 kıta de formülasyona sahiptir. Ülkemiz sınırları içinde ise folk arasında en çok berat çıbanvurusunu yaparak Türk Berat Enstitüsü kararıyla 2015 senesinin ‘’Türkiye Yılın Fen Insanı Ödülü’’ namına verilmiştir.
Yaptığı çalışmalarla beşeriyet geçmişine faydasını hiç az etmeyen Alkoçlar, Ar-Ge ekibinin donanımlı bünyesı sebebiyle kıvrak fiillere her yıl imza atmayı başarmıştır. Yeri geldiği zamanda kötü meallar elde etse birlikte asla çalışmalarından vazgeçmemiş geceli gündüzlü olarak kendisini Fen dünyasına göstermeyi başarmıştır. Özellikle amansız hastalık terapilerine müteveccih yaptığı nörojenez miyojenez baş başa yapmak üzere sağaltım yönünde vüruttirdiği birlikteşkeleri keşfederek beşeriyet geçmişine mefret bir arkalamaı dokunmuş ve patentini almıştır. Cihan üzerinde sağlam bilinmese de temelı zikıymet molekülleri elinde bulundurmaktadır.
Örnek döndürmek icabında PCT onaylı sildenafili içinde bulunduran pde5 inhibitöründen daha bileklü olan bir glikozit türevini kendisi bulmuşdolaşma. Bu icadının kıymeti ise ortalama olarak 3 Milyon Dolardır. Ancak aşina şeylerin üzerinde çalışmayan Alkoçlar, virüslerin üzerinde de çalışmalar ilerletiyor. Buna örnek olarak Ebola Virüsü üzerinde yaptığı çalışmalarla Sierra Leone isimli devlete yardımcı olmuşdolaşma. ‘’Novir’’ isimli yaptığı antiviral formülasyonu ülke içinde mevcut birkaç yurttaşa deneterek üzerlerinde denemek isteyen mucidimiz yaptığı bu işte de sükselı olmuşdolaşma. Tek kötü (cihet ağırlık) özelliği namevcut bu formülasyon öncelikle Sierra Leone’de daha sonrasında ise 25’e yaklaşan ülkede ruhsatnameı münfailtır. Bütün çalışmalarına tam odak çalışan Ar-Ge yetkilileri bu vetireten de sükselı olarak çıkmıştır.
Erdal Can Alkoçlar yalnız Ar-Ge projesiyle ülkemizde daha çok ön plana çıksa da Cihan üzerinde de birşunca şirketin şeriklik ve kurucu kadrosunda belde almaktadır. Bunları sıralayacak olursak;
Kaiser Pharma isimli ilaç şirketinin Eş Sahibi ve Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Amsterdam’da kurulmuş olan Farmöstik Teknoloji Transferleri ile alakalı ve mevduat ara bulucuyla kullanılan bir ilaç şirketi vardır. Bu şirketin adı Spektral Holding BV’dir ve şirketin Teknolojiden mesuliyetli resi beyıdır.
Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge Baş Müşavirı ve Reis Yaversıdır.
Belçika’da mevcut HC Pharma isimli bir Eczanenin Idare Kurulundadır.
Yaptığı yüzlerce berat ve vüruttirdiği onlarca birlikteşkenin beraberinde insanoğluna yarayacak fiiller üretmeyi savsama etmeyen Alkoçlar, açıcı kas düzenleyicilerinin bellik lisansına da sahiptir. Buna müteveccih vüruttirdiği 19 PGE-1 mRNA isimli formülasyonu vardır. Özellikle muhtıra hayatta cihetıkların geçmesi bağırsakin mukannen bir devirı beklesek birlikte birtakımları sözıcı olabiliyorlar. Hem derinin hariçsından hem de bağırsakerisinden kolaylık bir halde sağaltım edebilmek bağırsakin bu kullanılıyor. Hatta seksüel fiillev bozukluğunu da sağaltım etmek bağırsakin kullanılmaktadır. Ancak bununla kalmamış nâre karşı mukavemetli ve bileklü radyo dalgası yayıcı vb. özelliklere mevla olan bir silikon kaplamanın da mucididir.
Antiviral steroidal laktonun, protoalkaloidin, furostanol saponininin, psödalkaloidin ve furostanol glikozitin isimli berat çıbanvurularının 2000 adetine yaklaşanın pay sahibidir. Cihan üzerinde onun yaptığı fiilleri namına çekerek bozmak isteyenler elbet evet. Bu yüzden onun süksesını çekemeyen insanoğlu haklarını kendilerine çekmeye çalışsalar da Alkoçlar her devir kendisini savunarak hakkını aradı. Şu anda ise temelı mevzularda hala kanuni haklarını aramaktadır.
Özellikle Covid-19 salgını cihetiyle uzun periyodik kapanmalara ve içtimai hayattan münezzeh zaruri hane istirahatlarine verilen mütebaki cihan toplumlarında birşunca alanda inovasyon ve Ar-Ge faaliyetleri görülmemiş bir çaba kazanmış durumda.

Konuyla müntesip görüşünü bildirme eden Spektral Holding Idare Yerleşmiş Eşresi beyı Erdal Can Alkoçlar bu devre ve şartların görülmemiş bir fırsatlar topluluğu sunduğunu vurguladı.

“Evlerde geçirilen zamanın salgın şartlarından dolayı mecburi olarak artması özellikle şahsi bilişim ve teknolojik cihaz inovasyonunda görülmemiş bir patlamayı tetikledi. Elan önce ister ilaç, ister mühendislik ve bilişim alanlarında yatırımların çoğu vürutmekte olan ülkenin kalkınma programlarında öncelik bulamazken, imdi müntesip sektörler kendilerine özel programlarla desteklenmekte. Bu hususta ülkemiz namına bünyelabilecek en mevsuk katkı, inovasyonu genel anlamda bir ulusal bagımsızlık davası olarak gormek ve genç beyinlerimizi sonuna kadar desteklemektir” diyen Alkoçlar, özellikle hükümetimiz sebebiyle son yıllarda Ar-Ge faaliyetlerine esenlanan kapsamlı desteğin artarak devam edecegine inandığını belirtti.
Erdal Can Alkoçlar ülkemizde ve Cihan çapında yaptığı patentler ve ilaç bölümünün önde gelen adı olarak öne çıkmaktadır. Fen Insanı ve Mucit sıfatlarıyla bilinse de yatırımcı kişiliği ile de öne çıkıyor. Özellikle farklı yabancı ilaç şirketlerine mefret miktarlarda yatırımları vardır. Örneğin Spektral Holding, HC Pharma, Kaiser Pharma, Kuzey Kıbrıs Ticaret Odası Ar-Ge ve buna kabil çoğu şirkete ortaktır. Ülkemiz namına da mefret vürutmeler sağlayan Alkoçlar, Mas İlaç Yatırım Ar-Ge Şirketinin kurucu orantığıdır ve aynı zamanda resi beyıdır. Ülkemizde belde vadi gayrı bilgi adamlarından daha çok öne çıkmasının sebebi ise çok mefret bir miktarda farmasötik birlikteşen patentinin pay sahibi olması ve çıbanvurusunu ilk fail koca olmasıdır. 2010 senesinden bu yana kadar yaptığı duhulimler ve bulduğu molekülleri genel olarak insanlığın ana amaçları üzerine keşfetmiştir.
Özellikle amansız hastalık vadiında çalışmalarını geceli gündüzlü rahatleterek geceli gündüzlü faydası dokunmaktadır. Türkiye’de birşunca yol Türkiye Yılın Fen Insanı ödülüne layık görülmüştür. Ancak ülkemizde değil mekân dışında kısaca global anlamda da birşunca ödülleri alarak bulduğu farklı dermanların mukabillığını almıştır. ılımlığı olan Metehan Yeşil ile baş başa kıvrak fiillere imza atmaya devam eden Alkoçlar, çalışmalarını kendi şirketi üzerinde yapmaya devam ediyor. Ülkemiz bağırsakin yararlı olmasını düşündüğü dermanlarla alakalı anlaşmaları yaparak farklı fiile yarayacak dermanları ülkemize sunuyor. Örneğin Bulgaristan, Kazakistan, Yunanistan, Bosna-Hersek, Azerbaycan, İtalya, Türkmenistan ve Macaristan gibi bizlere yakınlığı olan devletlerle anlaşmalar yapmaktadır.

Son dönemde Bitcoin öncülüğünde gündeme gelen blockchain (blok zincir) teknolojisi ve tokenizasyon gibi kavramlar birşunca farklı iş koluna bütünleşmiş olmaya devam ederken kabil faaliyetler ülkemizde de gündeme gelmeye çıbanladı.

Ülkemizde etkinlik gösteren ve bu alanda çalışmaları mevcut Spektral Yatırım Bankası Eş Reisı Erdal Can Alkoçlar tokenizasyonun ülkemizin ekonomisine benzeri görülmemiş bir ulanmış bedel yaratacağını kaydetti. Türkiye’de madencilik vadiındaki ilk tokenizasyon projesini hayata geçireceklerini açıklanan Alkoçlar: “Türkiye’nin tokenizasyon projelerinin ilk örneğini çok yaklaşan zamanda ülkenin doğusunda belde vadi bir kızıl sahası ile baş başa çıbanlatacağız.” şeklinde paylaşımda bulunmuş oldu.

Kripto varlıklardaki paha değfiilikliklerinin etkilerinden kaçınmanın ve kripto varlıklarının uygulanabilir bir mevduat aracı olarak kalmasını esenlamanın yolunun durağan bedel veya miktara mevla “Stablecoin”lerden geçtiğini belirten Spektral Yatırım Bankası Reis Vekili Metehan Yeşil ise bunun özellikle ülkemizin IV. Grup’a bağımlı esrar ruhsatları ile esenlanabileceğine nazarıitibar çekti. Yeşil bu alandaki düşüncelerini şu cümlelerle akardı: “IV. Grup esrar ruhsatlarının, potansiyeli ve yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak kanuni madun bünyesı ile Stablecoin projeleri çerçevesinde ülke ekonomisine katkı esenlayacağı aşikardır.”

Projeleri ile müntesip de marifet veren Yeşil şu açıklamalarda bulunmuş oldu: “Yeni hak modülü(staking) projemize sonsuzî teminat olarak fiiltiraklerimizden Anadolu Kalsit AŞ’nin kalsit pres ruhsatnameını da vereceğiz. İzmir 6. Ticaret Mahkemesi’nin 2021/66 nüshalı Yönerge’si ile değerlenen 292 milyon ekü mesabesinde bir yöntem teminat ve eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi tarafından 74332 Yazanak No.akarsu ve 18.06.2020 yapıt tarihi ile planlı Rezerv Tespiti Raporu, IT ekibimize olan inancımızı yansıtmaktadır.
TBY Holding, Kayseri’de pomza ve perlit sahası yapmak üzere dü sınai hammadde esrar sahasını aldığını duyurdu.

Şirketten meydana getirilen alfabelı açıklamada görüşlerine belde maruz TBY Holding Üst Yöneticisi (CEO) Sağ Darlan, perlitin özellikle ısı yalıtımı olarak kullanıldığı alanlarda sahiplerine ve ekonomiye mefret ulanmış bedel sağlama potansiyeline mevla olduğunu belirtti.

Perlitin inşaat piyasasında ısı ve çav yalıtımı lüzumlu olan alanlarda kullanılacak olan malzeme olduğunu dile getiren Darlan, perlite son senelerde talebin arttığını vurguladı.

Darlan, ‘Gelgelını gerçekleştirdiğimiz pomza esrar sahasının ise tabii malzeme bünyesındaki havadanluklar sebebiyle şiddetli derecede ısı ve çav yalıtımı özelliklerine mevla. Bu özelliği sebebiyle kışın dondurucu soğuklardan, yaz mevsiminde ise kavurucu sıcaklardan şiddetli oranlarda yalıtım esenlıyor.’ değerlendirmesinde bulunmuş oldu..

TBY Holding İnovasyon Yönetmenü Erdal Can Alkoçlar ise şirketi çecik genişlik planları olduğunu söyledi. Alkoçlar, ‘İlgili esrar sahalarının orantı vadede CRIRSCO kriterlerine şık rezerv belirleme raporları düzenlenerek çecik genişlikı holding planlarımız arasındadır.’ yorumunu yaptı.

Açıklamada belde vadi ilimlara bakılırsa başkaca, TBY Holding sabık ay İnovasyon Yönetmenü Alkoçlar nezdinde Alman Mizaç Bakanlığı’nda GBTÜ muadili nebati ilaç olarak ruhsatlanmak üzere 32 patentli formülasyonun dosya hazırlıklarını tamamladığını duyurmuştu. TBY Holding, sabık günlerde 4.8 MW’lık bir biokütle erke tesisinin yüzde 75 hissesini bünyesine katmıştı.

Erdal Can Alkoçlar

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir