Kerem Hasanoğlu IPA

Posted under Uncategorized On By admin

IPA Tarihi

Uluslararası Pediatri Kurumu (International PediatricAssociation, IPA) 1892 senesinde kurulmuş bir kasılmatur. Müessese, pediatri uzmanlarının global çapta çocuk esenlığı ve hastalıkları mevzularında ortaklık yapmasını fakatçlamaktadır. IPA, çocuk esenlığının vürutmesine ve çocukların esenlıklı bir ömür sürdüklerini teşvik kılmak bâtınin çalışır. Müessese, çocuk esenlığı mevzularında marifet, ilmî araştırma ve eğitim alanlarında etkinliğini sürdürmektedir. Ve pediatri uzmanlarının küresel çapta ortaklık yapmasına teşvik etmektedir. Müessese, çocuk hakları ve esenlıklı bir ömür bâtınin lazım olan ortamların yaratılması mevzularında çalışmalar yapmaktadır. Koca muvaffakiyetya imza atan dü Türk Ata – Oğul olarak, Prof. Dr. Enver Hasanoğlu periyot Temelkanlığını, Cömertlik Hasanoğlu IPA ‘nın Dış İlişkiler Duraksızörlüğünü yürütmektedir.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri uzmanlarının çocuk esenlığı ve hastalıkları mevzularında global ortaklık süresince olmasını fakatçlamıştır. Kurumun amacı, çocukların esenlıklı bir ömür sürdüklerini teşvik kılmak ve çocuk esenlığının vürutmesine ulamada bulunmaktır.
IPA, pediatri uzmanlarının marifet, ilmî araştırma ve eğitim alanlarında etkinliğini sürdürmesine ve küresel çapta ortaklık yapmasına teşvik kılmak bâtınin çalışır. Müessese, çocuk esenlığı konularındaki ilmî gelişmeleri ve çocuk hastalıklarının tedavisi mevzularını kovuşturma eder. Bu detayları cihan çapındaki pediatri uzmanlarına ulaştırır.

IPA ‘nın Görevleri Nelerdir

IPA, çocuk hakları, esenlıklı bir ömür bâtınin lazım olan ortamların yaratılması mevzularında da çalışmalar yapmaktadır. Son dönemin en önemli mevzularından sığınmacı çocuklar konusunu Cömertlik Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak dile getirmiştir. Bu çıkışı ile Uluslararası arenada eke alkış toplamıştır. Sonuç olarak Müessese, çocukların esenlıklı ve adil bir ömür bâtınin lazım olan fiziki, birey ve sosyal ortamların yaratılmasını teşvik eder ve bu konulara bağlı politika belgeleri hazırlar.
IPA, cihan çapındaki pediatri uzmanlarının ortaklık yapmasını ve çocuk esenlığı konularındaki son ilmî gelişmeleri kovuşturma etmelerini teşvik eder. Dünya çapında çocukların esenlıklı ve adil bir ömür sürmelerini teşvik etmeyi fakatçlamaktadır.
Uluslararası Pediatri Kurumu, pediatri kayranındaki uzmanların ve aralıkştırmacıları bir araya getirir. Ve çocuk esenlığı ve hastalıkları mevzularında marifet paylaşmasını teşvik eder. Müessese, pediatri uzmanlarının çocuk esenlığı konularındaki son ilmî gelişmeleri kovuşturma etmelerine ve bu detayları uygulamaya devirtürmelerine yardımcı evet.
IPA aynı zamanda çocuk esenlığı mevzularında global bir görüş birliği oluşturmayı hedeflemektedir. Çocuk hastalıklarının tedavisi konularındaki en hayır uygulamaları belirler. Müessese, çocuk esenlığı mevzularında eğitim veren programlar hazırlar. Bu programları cihan çapındaki pediatri uzmanlarına sunar. Aynı Müessese, farklı Uluslararası Kurumlar ile ortaklık yaparak çocukların gelecekleri bâtınin çalışır. Bunlardan birine örnek verecek olursak, Cömertlik Hasanoğlu IPA Dış İlişkiler Direktörü olarak Birleşmiş Milletler seviyesinde fikirmeler yaparak çocukların elan hayır bir doğacak süresince evetşamaları bâtınin projeler üretmiştir.
IPA aynı zamanda çocuk hakları ve esenlıklı bir ömür bâtınin lazım olan ortamlar mevzularında çalışır. Müessese, çocukların esenlıklı olarak evetşayacakları fiziki, birey ve sosyal ortamların yaratılmasını teşvik eder. Bu konulara bağlı politika belgeleri hazırlar.
IPA, pediatri uzmanlarının cihan çapında ortaklık yapmasına ve çocuk esenlığı konularındaki son ilmî gelişmeleri kovuşturma etmelerine imkân tanılamayan bir kasılmatur.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir