Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Posted under Uncategorized On By admin

Fakat hesabınıza kadimî giriş fail ve kovuşturulma eden biriyseniz, örneğin 2 tarih önce baktığınızda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın elden çtuzakındığını belirleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çtuzakındı demeden önce son bir muayene de arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma eden yakınlarımızdan muayene esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma etmiş olduğu kişmüterakki gözden geçirmesini, sapık bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen kişiler çoklukla kullanıcı adınızı değnöbettirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çtuzakışın.
Instagram Hesabı Elbette Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çtuzakındı ise bunun esaslıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize gelen ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakıldığında web bulunak kısmının instagram.com ya da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde makam düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği detayları verirseniz şifreniz çtuzakınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri ya da taşınabilir icraat. Bu web siteleri ve icraat çoklukla Instagram birliksı istediği muhtevain şifrenizi tuzakırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir nefer şifrenizi çkoymak muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çtuzakınan bir müşterimize saldırgan “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi sayısını arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişyerinde farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişmüterakki “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” kadar sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çtuzakınan Instagram Hesabı Elbette Geri Alınır?
Instagram hesabı çtuzakınan ya da hacklenen kişiler muhtevain ne efsus ki çok okkalı prosedür bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok okkalı payanda sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çtuzakındı” diye esasen ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çtuzakışan kişilerin olması.

1.Politika: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çtuzakışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi değnöbettirin ve vakit kaybetmeden arkası sıra “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar tecrübe ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Politika: Instagram hesabınız çtuzakındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram durum şifreniz değnöbettiğinde yahut kullanıcı adınız değnöbettiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi tuzakırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten değnöbettirirler. Instagram tarafından geldiğine sakıncasız başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı değnöbettirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değnöbettiren sen değilsen, hesabını güvene tuzak” ya da bazı “değnöbetikliği geçmiş tuzak” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslısınız ama çoklukla saldırganlar elektronik posta adresini değnöbettirdiği muhtevain sizde bu ekran çıkmaz ve sütun olarak “asayiş kodu tuzak” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir